french deutsch english polski

SOFTLINE 82 MD

Veca EffectlineVEKA Effectline to pierwszy 5-komorowy system profili przeznaczony do powszechnego budownictwa mieszkaniowego i biurowego. Jego konstrukcja została zoptymalizowana pod względem dopasowania do panujących w Polsce warunków atmosferycznych, w tym średnich temperatur oraz siły wiatru. W efekcie uzyskano profil zapewniający niezbędną w naszych warunkach izolację cieplną i akustyczną, przy korzystnej cenie zakupu.

Effectline posiada również 70-milimetrową głębokość zabudowy (czyli szerokość ramy okiennej) oraz spełnia oczywiście parametry normy PN EN 12608 dla profili klasy A, w tym grubość ścianek zewnętrznych 2,8 – 3,2 mm. Kolejną zaletą systemu Effectline jest jego techniczna kompatybilność z innymi systemami VEKA o głębokości zabudowy 70 mm – w tym z systemem Perfectline, co umożliwia m. in realizację drzwi balkonowych 2-skrzydłowych w systemach kombinowanych.

Effectline jest więc rozwiązaniem ze wszech miar ekonomicznym zarówno w krótkim, jak i długim okresie czasu.

Dane techniczne:

  1. System o głębokości zabudowy 70 mm i 5-komorowej geometrii.
  2. Grubość ścianek zewnętrznych profila 2,8 – 3,2 mm, co spełnia najwyższe standardy RAL – “Klasa A” (PN-EN 12608).
  3. Współekstrudowane uszczelki zewnętrzne o specjalnej konstrukcji chronią przed przenikaniem zimnego powietrza i wilgoci.
  4. Wzmocnienia stalowe znane z innych sprawdzonych profili 70-milimetrowych, zapewniające stabilność statyczną i długookresową funkcjonalność.
  5. Zgrabne wzornictwo o eleganckiej i klasycznej optyce Perfectline.
  6. Bardzo niska łączna wysokość boczna profili skrzydła i ramy wynosząca 109 mm zapewnia większą powierzchnię szyby i doskonałe doświetlenie wnętrza.
  7. Pewny montaż standardowych okuć w skrzydle i ramie.
  8. Dostępność szerokiej palety kompatybilnych elementów łącznych i uzupełniających z 70-milimetrowych systemów profili VEKA Perfectline.
  9. Kolor biały RAL 9016